Kupuję słuchawki...

No więc kupuję słuchawki. Od około 2 lat mam w pracy HP-890 Philipsa. Były to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem w ciągu swojego niemal 30-letniego życia. Niestety popękały, a taśma klejąca zaczyna nie wystarczać. :)

Słuchawki wygodne, odpinany kabel, nie pocą się uszy, jakoś dzwięku dobra, choć muszę się zgodzić, że za bardzo mulące basy. Dobra, ale to już pieśń przeszłości...

http://www.audiostereo.pl/Philips_HP890_sluchawki-160-715-15.html

Muszę kupić coś nowego...
Gotówka... hmm... Najlepiej 1 zł :), choć już byłem napalony na Sennheiser HD 555.
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=sennheiser_sluchawki (400 zł). Przy aktualne sytuacji finansowej wolałbym wydać raczej do 300 zł. Słuchawki mają być na 2 lata.

Chyba jednak trzeba będzie do wyboru podejść w sposób zorganizowany. Po pierwsze kupiję słuchawki do pracy. Tutaj spędzam 9 godzin dziennie. Godzinka z tego to Counter-Strike, reszta to muza i słuchanie radia. Wolalbym, zeby nie przeszkadzały. W firmie jest cicho wiec nie muszą wygłuszać, nawet nie jest to wskazane.
Przede wszystkim nie maja męczyć.

Karta muzyczna w kompie to wbudowany Realtek AC'97 z 3-ma wejściami słuchawki/mikrofon i coś niebieskiego, nie mam pojęcia co to. Tak więc słuchawki z kilkoma wtykami do supportu 5+1 raczej nie są potrzebne. W domu mam wbudowaną 5+1, więc tam mógłbym ich używać.

Słuchawki mogą mieć mikrofon. Choć najlepiej odłączany. Używam rzadko. W pracy nawet jak gramy, to nie jest używany.

Kabel najlepiej jak byłby odłączany. Wręcz trudno powiedzieć ile razy nadepnąłem na kabel i wypadł mi z słuchawek. Gdyby nie był odłączany pewnie zniszczył by się szybciej.

Słuchawki bezprzewodowe raczej nie wchodzą w grę. Nie mam potrzeby chodzić do wc z muzyką :) Zresztą nie ufam jakości. Znam problemy kolegów. Problem z ładowaniem i bateriami też jest zniechęcający. Jak zaczną się pojawiać słuchawki ładujące się automatycznie, z transmisją cyfrową, za niewielką cenę, to spróbuje. :)

Potencjometr na kablu raczej nie.

Składane też raczj nie.

Gwarancja jak najdłuższa. Najlepiej we Wrocławiu.

No to byłoby na tyle... Jutro wkleję parę moich typów...

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Tomasz Kulig